دهکده تزارها روسیه

0

5 مکان دیدنی که اغلب گردشگران از آن خبر ندارند

منطقه حفاظت شده خسروارمنستان مرکز شمالی ترین قسمتِ هلالِ حاصلخیز ( بخش تاریخی خاورمیانه ) است. جغرافیای آن سرسبز و انعطاف پذیر است، با رشته کوه های بلند کوهستانی، اکوسیستم های مختلف زیستی و اقلیم های مختلف. جمهوری ارمنستان دارای بیش از 25 پارک ملی، ذخایر دولتی و زیستگاه حیات وحش است. این اکوسیستم ها یک زیستگاه طبیعی برای بیش از 1000 گونه مختلف گیاهان و صدها گونه حیوانی است. در نزدیکی دره آرارات، یکی از قدیمی ترین مناطق طبیعی حفاظت شده در جهان، یعنی منطقه حفاظت شده خسرو (KHOSROV) را پیدا خواهید کرد.این منطقه در استان آرارات واقع شده است که دارای چندین آثار تاریخی و میراث فرهنگی است، از جمله معبد گارنی و قلعه کاکاورد. این قسمت یک سوم کل گیاهان قفقاز را شامل می شود و همچنین تنها 20 کیلومتر از ایروان فاصله دارد. که اغلب مسافران تور ارمنستان از آن بی خبرند.جنگل  1700 ساله خسرو، در حدود سال 330 پس از میلاد توسط پادشاه خیرو چهارم تاسیس شده است. گفته می شود که خسرو، بیش از یک میلیون درخت را جهت تأمین امنیت ارمنستان در نظر گرفته بود. بیش از هزار سال بعد، جاده معروف ابریشم از قلمرو جنگل عبور کرد. در ماه سپتامبر سال 1958، دولت ارمنستان آن را منطقه حفاظت شده اعلام کرد و رویه هایی را برای حفاظت از این مناطق ایجاد کرد.شما می توانید تور پیاده روی پیاده روی، اسب سواری و مشاهدات پرندگان مهاجر را در طول بهار و پاییز در این منطقه تجربه کنید! یک روز به طور کامل از سر و صدا و زندگی پر جنب و جوش شهر بیرون بیایید و از این مکان فوق العاده لذت ببرید.

مناطق ساحلی گرجستان از دیرباز پذیرای هزاران جهانگرد و مسافر تور گرجستانمی باشد که در هر فصلی از سال بوده است . در دوران شوروی سابق این منطقه از بهترین نقاط تفریحی امپراطوری شوروی شناخته می شد و هنوز آثار مربوط به تفریح گاه های سران کشور شوروی سابق در این مناطق وجود دارد در نزدیکی بندر باتومی منطقه ای قرار دارد به نام اورکی که به آن ساحل، ساحل سحر آمیز یا ساحل مغناطیسی گفته می شود . باور بر این است که شنا کردن در این منطقه و آفتاب گرفتن بر روی شن های ساحلی منجر به درمان بیماریهای شخص می شود. بر اساس تحقیقات دانشگاه اورکی گرجستان ترکیبات ماسه های ساحل این منطقه حاوی مواد معدنی ویژه ای می باشد که اثرات درمانی آن در مورد بیماریهای قلبی ، عروقی و عصبی به اثبات رسیده است. بر اساس این مطالعات تنها دو منطقه در جهان شناخته شده است که چنین خواصی در آن وجود دارد. چند روز استراحت و تفریح در این منطقه میتواند عامل درمان یا پیشگیری از بسیاری بیماریها باشد.کوهستان های گرجستان سرچشمه رودهای متعددی می باشد و عبور رودخانه از شهرها و و روستاهای این کشور سیمای آنها را دیدنی تر ساخته است.

یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی استانبول قصر توپکاپی  نزد مسافران تور استانبول است که آمیخته ای از تاریخ و مناظر خیره کننده است. کاخ توپکاپی در ۵ کیلومتری دیوارهای سنگی توسط ۲۷ برج احاطه شده است و از دستاوردهای تاریخ عثمانی به شمار می رود. توپکاپی که تاریخش به قبل از قرن پانزدهم برمی گردد، بر روی تپه‌ای مشرف به دریای مرمره استانبول، تنگه بسفر و خلیج شاخ طلایی است.در گذشته این کاخ مقر دولت ترکیه و محل اقامت رسمی سلطان‌های عثمانی بود، اما در حال حاضر موزه‌ای است که بزرگترین و قدیمی ترین کاخ جهان شناخته می شود. بازدیدکنندگان می توانند نگاهی اجمالی به حرمسراها، جایی که دولت در آن کار می‌کرده است، مجموعه ای از سلاح های قدیمی که توسط سلطان ها مورد استفاده بود، آشپزخانه‌های کاخ با مجموعه بزرگی از کارکنان، و خزانه کاخ با مجموعه از جواهرات و ساعت ها داشته باشند.

کاخ باشکوه کاترین یا دهکده تزارها روسیه در ۳۰ کیلومتری سنت پترزبورگ مکانی به نام تزارسکویه سلو وجود دارد که معنای آن دهکده تزارها می‌باشد. در این مکان قصر تابستانی کاترین اول، همسر پتر کبیر قرار دارد.دهکده تزارها قصر باشکوهی است که در شهر پوشکین در ۲۵ کیلومتری جنوب سنت پترزبورگ واقع شده است. این عمارت منحصر به فرد که به جرات می‌توان آن را مجلل‌ترین و با شکوه ترین بنای شهر سنت پترزبورگ نامید یکی از آثار گردشگری خارق العاده دنیا محسوب می‌شود. نمادی کامل از جاه طلبی‌های خاندان سلطنتی تور روسیه که از حیث ارزش آثار هنری و زیبایی منحصر به فرد آثار شاخصی مانند کاخ ورسای در فرانسه را پشت سر گذاشته است. قصر با شکوه کاترین، گالری کامرون، پارک زیبای کاترین همراه با دریاچه مصنوعی آن، قصر و پارک الکساندر از جمله مهم‌ترین قسمت‌های این محل هستند.کاخ کاترین قصر تابستانی کاترین اول، همسر پتر کبیر یکی از دیدنی‌های سنت پترزبورگ و جاذبه‌های روسیه در محلی به نام تزارسکویه سلو (Tsarskoye Selo) به معنی دهکده تزارها قرار دارد. این منطقه تا قرن هجدهم میلادی در اشغال کشور سوئد قرار داشت و پس از پیروزی روسیه بر ارتش سوئد باز پس گرفته شد.پتر کبیر در سال ۱۷۰۸ این منطقه را به همسر خود هدیه داد. طی سال های ۱۷۱۷ تا ۱۷۲۳ با دستور کاترین اول، برانشتین معمار بزرگ روس قصری سنگی در آن احداث نمود و چون قصد داشت این قصر را به عنوان هدیه‌ای غیر منتظره به پتر کبیر اهدا کند، بودجه بسیار زیادی را برای آن هزینه کرد.پس از بازگشت پتر کبیر از میدان نبرد، به جای خوشحالی کاترین را بسیار سرزنش نمود. طی سال‌های ۱۷۵۲ تا ۱۷۵۶ دختر پتر کبیر، الیزابت اول معمار ایتالیایی دربار راسترلی را برای توسعه کاخ به یادبود مادرش به خدمت گرفت. قصر بزرگی که امروزه در دهکده تزارها قرار دارد، حاصل زحمات ایشان است.این قصر از سالن بزرگ و با شکوهی به طول ۳۰۰ متر با پله‌های بزرگ و اتاق‌های دلنشین تشکیل شده است. در تزئینات این بنا از آب طلا و آینه‌کاری استفاده شده است و وسایل مورد استفاده خانواده تزار و شخص تزار در این قصر قرار دارند.در مرکز پارک دریاچه‌ای مصنوعی به یادبود پیروزی ارتش روسیه بر نیروی دریایی عثمانی در سال ۱۷۷۰ در دریای سیاه ساخته شده است. در سال‌های ۱۷۹۲ تا ۱۸۰۰ قصر الکساندر به سبک کلاسیک پایانی به این مجموعه اضافه شد. در سال ۱۸۱۱ مدرسه‌ای مخصوص اشراف زادگان و تیزهوشان در این مجموعه ساخته شد.این مدرسه اشخاصی هم چون الکساندر پوشکین بنیانگذار ادبیات کلاسیک روس را پرورش داد. دهکده تزارها تا سال ۱۹۱۷ و قبل از پیروزی انقلاب در ماه اکتبر همچنان قصر تابستانی تزارها بود و بعد از انقلاب، این مکان با فرمان لنین، ملی اعلام شده و به موزه تبدیل شد.در سال ۱۹۳۷ به مناسبت یکصدمین سال فوت پوشکین، شاعر بزرگ و معروف روس این مکان به شهر پوشیکن تغییر نام پیدا کرد و تا امروز هم به همین نام معروف است. بدون تردید یکی از دیدنی‌ترین نقاط این قصر اتاق کهربا است.تمام وسایل این اتاق از قبیل میز و صندلی و تزئینات دیوار و سقف از سنگ کهربا ساخته شده است و بازدیدکنندگان بسیاری را از تمام نقاط جهان به خود جلب کرده است. لازم به ذکر است در حمله آلمان‌ها به روسیه تمامی کهرباهای آن به سرقت رفت اما اتاق طی ۲۴ سال با سه تن کهربا بازسازی شد. این کاخ یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری سن پترزبورگ است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.