آیسد کافی ، بهترین نوشیدنی برای فصل تابستان

0

آیسد کافی یک نوشیدنی خنک مخصوص فصل تابستان است که با قهوه سنگین و غلیظ تهیه می‌شود. افزودنی‌های متفاوتی در کشورهای گوناگون به این نوشیدنی سرد اضافه می‌شود اما پایه اصلی آن در همه جا  قهوه با یخ و کمی شیر و شکر یا بستنی است.

قهوه یخ ‌دار، یخ قهوه یا قهوه سرد یا همان آیسد کافی معروف خودمان باروشهای مختلفی آماده میشود. با اسپرسو یا قهوه آماده و سریع. با یخ یا بستنی. با شکر یا شربت و یا مدل هلی مختلفی از  طعم‌دهنده ها و شکل‌دهنده و کف‌دهنده های متنوع.

به گزارش ایران کافه ویژگی مشترک بین این روشها  این است که قهوه ای که استفاده میشود باید به قدر کافی سنگین باشد تا موقع آب شدن یخ‌ها و حل شدن بقیه مواد، رقیق نشود.

 

 

مواد لازم برای تهیه ی آیسد کافی :

 

 

دو تا سه شات قهوه اسپرسوی دم‌کرده.

اگر اسپرسو نداریم،یک قوری قهوه سیاه و غلیظ دم‌کشیده.

یخ (بهتر است قهوه یخ‌زده در قالب یخ باشد)

شیر

شکر و بستنی(یکی ازین دو)

 

 

طرز تهیه ی آیسد کافی :

 

 

بهتر است از چند ساعت قبل اسپرسو را در فریز بگذاریم و به جای یخ از اسپرسوی یخ زده استفاده کنیم. زیرا در این حالت ، قهوه یخ زده ، هم نوشیدنی را سنگین تر میکند و هم طعم بهتری را ارائه میدهد و کافی در نهایت آبکی و کم مزه نشود.

قهوه را دم میکنیم و در لیوان میریزم و صبر میکنیم کمی خنک شود . سپس بقیه مواد را روی آن میریزم . بین شکر و بستنی یکی را به دلخواه خودمان و بر حسب ذائقه انتخاب میکنیم.اگر می‌خواهیم آیسد کافی مان شیرین باشد، باید همان موقع که هنوز گرم است، شکر را به اندازه دلخواه در قهوه حل کنیم.

این سنتی ترین روش تهیه ی یک آیسد کافی خانگی ست. در بعضی از کشورها به حای استفاده از شکر یا بستنی ، از شربت یا طعم دهنده هایی نظیر دارچین ، هل سبز و یا تنقلات خرد شده استفاده میکنند.بعضی ها هم در آخر ، مقداری خامه ی پر چرب به آن اضافه میکنند.

روش دیگری برای درست کردن این نوشیدنیوجود دارد به این صورت که همه مواد را با هم در مخلوط‌ کن بریزید و بعد از ۱۰ تا ۱۵ ثانیه مایع یک‌دست و کمی کف‌آلود شود و یخ‌ها مثل یخ در بهشت زیر دندان بیایند.

 

آیسد کافی ژاپنی

 

این یک روش برای درست کردن فوری آیسد کافی است که شما قهوه را روی یخ دم می کنید. قهوه با قوت دوبرابر روی یخ دم می شود تا یخ آب شود و قهوه را رقیق و دم کند.  بعضی افراد معتقدند که این روش باعث تأکید بیشتر روی طعم قهوه می شود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.