راز تهیه ی یک کاپوچینو ی خوشمزه

0

کاپوچینو هم مانند کافه لاته از فرزندانِ اسپرسو شمرده میشود و یکی از محبوب ترین نوشیدنی‌های برپایه قهوه در دنیاست. طرفداران این قهوه آنقدر زیاد هستند که شرکت های زیادی،بسته های کاپوچینوی فوری را وارد بازار کردند.

درمورد اسم خاص این قهوه باید بدانید که کاپوچین نام فرقه‌ای از راهبان کاتولیک است که معمولاً چهرهٔ رنگ پریده‌ای دارند و کلاه سیاهی بر سر می‌گذارند. ایتالیایی‌ها کف شیر و قهوهٔ پاشیده شده روی آن را شبیه راهبان کاپوچینو می‌دانند؛ به همین دلیل این نام را بر آن گذاشتند.

 

 

به گزارش ایران کافه کاپوچینو یک نوشیدنی ایتالیایی و ترکیبی از قهوه اسپرسو، شیر و فوم شیر است.گاهی به جای شیر از خامه استفاده می شود و معمولا آن را روی قهوه میریزند و با دارچین طعم دار می کنند. قهوه مورد استفاده در این نوشیدنی ، اسپرسو است هر چند که بعضی از افراد، کاپوچینو را با سایر نوشیدنی های قهوه تهیه میکنند.

 

 

در کافی شاپ های امروزی، اسپرسو کرما  را در فنجان میریزند و روی آن را با فوم شیر می پوشانند و پودر کاکائو یا دارچین را برای تزئین فوم شیر، استفاده می کنند.

 

 

طرز تهیه ی کاپوچینو 

 

 

 

 

شیر سرد را با شکر مخلوط کرده و روی شعله گاز قرار می دهیم تا به جوش بیاید.

ظرف را از روی حرارت برداشته و با استفاده از همزن دستی یا برقی هم می زنیم تا خوب کف کند. باید بدانید که باید از یک طرف ظرف شروع به هم زدن کنید و به صورت چرخشی از همزن استفاده نکنید ( با همزن هم بزنید تا به اندازه‌ی دوبرابر حجم شیر کف کند. یعنی یک سوم ظرف را شیر بریزید و آنقدر هم بزنید تا کف به سر ظرف برسد.)

یادتان باشد مقداری از کف شیر را با قاشق بردارید.

قهوه ی اسپرسو یا معمولی خود را ( در مصرف خانگی میتوانید از نسکافه آماده استفاده کنید) دم کنید.

داخل فنجان به اندازه ی یک سوم آن قهوه بریزید.

با استفاده از یک قاشق ، به اندازه ی دو سوم فنجان شیر گرم را داخل فنجان بریزید؛ و در آخرین مرحله ، کف شیر را روی آن بریزید.قبلتر مرسوم بود که کف روی قهوه کاپوچینو ، زیاد باشد.اما در کافه های امروزی ، به میزان کمی از کف شیر بسنده میکنند.

استاندارد اندازه فنجان کاپوچینو ۱۵۰-۱۸۰ میلی لیتر است ولی شما می توانید مطابق سلیقه تان از فنجان بزرگتر نیز استفاده کنید.

در انتها روی کاپوچینو را با پودر شکلات یا دارچین تزیین کنید.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.