یک مدیر باهوش استار باکس را جهانی کرد

0

استار باکس یکی از معروفترین یا حتی معروفترین برند قهوه در دنیا است و میدانیم که ایتالیایی های بعنوان قهوه خور ترین مردم دنیا اجازه تاسیس حتی یک شعبه از قهوه های استار باکس را در کشور خو د نداده اند.. ودلیل این مساله این است که حاضر به قبول کیفیت این قهوه ها نیستند اگر ما غول همبرگردر دنیا مکدونالدزبدانیم قطعاً سلطان قهوه هم استارباکس است. که ما در اینجا به توضیح در مورد چگونگی به وجود آمدن این برند میپردازیم .

 

 

به گزارش سایت ایران کافه : شهر سیاتل ایالت واشنگتن آمریکا مقر اولیه استار باکس در جهان میباشد که دارای 19435 شعبه تا کنون در سرتا سر دنیا است..شعبات زنجیره ای کافی شاپ در سراسر دنیا اغلب نام استار باکس را یدک میکشند.. که 12 هزار شعبه آن در آمریکا، 1240 شعبه در کانادا، 1100 در ژاپن، 970 شعبه در انگلستان و 650 شعبه در چین قرار دارد.البته در جاهای دیگر دنیا نیز شعبه دارد که ذکر نشده است..

 

امروزه به طور میانگین در هر یک از شعبه های استار باکس شما میتوانید انواع قهوه دم کرده و اسپرسو، ، بسته های قهوه، انواع دسر و مافین، ، انواع اسنک و ساندویچ و انواع ماگ و لیوان را خریداری کنید .حتی امروزه شما از سی دی ها، کتابها یا فیلمهای تهیه شده توسط استار باکس در شعبه های این کافی شاپها نیزمیتوانید خریداری و استفاده کنید

 

استار باکس در ابتدای شروع کار خود زیاد مقبول نبود اما کم کم با تحول و انقلابی چشمگیر که داستانی جالب دارد به جایگاه امروزی خود رسید ب طوری که به صورت میانگین اوایل دهه نود روزانه یک شعبه جدید افتتاح میکرد و با استقبال هر چه بیشتر مردم مواجه می شد..

 

 

موسسان استار باکس که بودند:

سه نفر در ابتدا موسس این شرکت به حساب می آیند…اولین نفر یک معلم زبان انگلیسی به نام جری بالدوین ، نفر دوم هم یک معلم تاریخ به نام زو سیگل و آخرین نفر یک نویسنده که معروف هم نبود به نام گردن بوکر بودند .که از یکی از فروشندگان موفق قهوه دانه در محل سکونت خود این ایده را گرفتندو، تصمیم گرفتند در شهر سیاتل ایالت واشنگتن در تاریخ سی ام مارچ سال 1971 قهوه خانه ای برای خود راه اندازی کنند و این اولین شعبه استار باکس بود..

 

در نهایت این سه نفر توانستند طی یک قرارداد بر سر نام استار باکس که در آن زمان نام شخصیت یک رمان معروف به اسم موبیدیک بود برسند، اما مثل بسیاری از برند های معروف دیگر در استار باکس هم هاوارد شولتز مدیر فروش یک شرکت اروپایی لوازم خانگی بود که استار باکس را به شکل امروزی گسترش داد

 

داستان مکدونالدز و استارباکس بسیار به هم شباهت دارند. هاوارد وارد شولتز متوجه خرید تعداد قابل توجهی دستگاه قهوه ساز از سوی این سه قهوه فروش در آمریکا شد و به سرعت به سراغ آنها رفت و با استفاده از هوش خود توانست از یک قهوه فروشی ساده یک برند بسیار معتبر و جهانی بسازد

 

شولتز با تجربه خود دید که بر خلاف ایتالیا جای چنین سرویسی در آمریکا خالی است و به سرعت وارد عمل شد . هاوارد شولتزدر 1982 رسماً بعنوان یک شریک به استار باکس پیوست و توانست به زودی بقیه شرکا را خارج کند و صاحب تمام آن شود ..

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.